Nowocześni Rolnicy z Sokołowa Podlaskiego wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji!

Erasmus angJuż 20 kwietnia 2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim, kształcący się w zawodach technik rolnik oraz technik agrobiznesu wyjadą na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji, w region Riwiery Olimpijskiej. Praktyki odbędą się w ramach projektu „Nowoczesny Rolnik – rolnictwo ekologiczne i usługi agroturystyczne szansą na lepszy start młodych mieszkańców wsi i małych miast”, o numerze 2016-1-PL01-KA102-025143. Organizacją wysyłającą młodzież na staż jest Polski Instytut Badań i Innowacji, a organizacją goszczącą grecka GEORGIKES EKMETALEUSEIS.

W trakcie praktyk uczniowie zdobędą dodatkowe informacje i wzbogacą swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, współpracy międzynarodowej, kultury i historii Grecji oraz samego regionu Riwiery Olimpijskiej. Będzie wiele okazji do poszerzania specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z rolnictwem i agrobiznesem, m.in. organizacją pracy w gospodarstwie rolnym i agroturystycznym, rodzajami i metodami upraw prowadzonych w Grecji, stosowaniem instrumentów marketingu i promocji w działalności rolniczej i agroturystycznej, technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie greckim i europejskim, prowadzeniem działalności gospodarczej na obszarze Unii Europejskiej, czy wreszcie specjalistycznym słownictwem niezbędnym do poruszania się po europejskich rynkach pracy. W trakcie stażu uczestnicy nauczą się także obsługi specjalistycznego sprzętu i maszyn rolniczych, doświadczą pracy zespołowej pod kierownictwem profesjonalistów, będą także na co dzień posługiwali się angielskim językiem zawodowym. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w stażu:

– wzrosną kwalifikacje zawodowe uczniów, dzięki czemu znalezienie pracy na polskich oraz zagranicznych rynkach pracy będzie łatwiejsze,

– wzrośnie ich motywacja, przedsiębiorczość oraz pewność swoich umiejętności,

– uczniowie wzbogacą zasób słownictwa zawodowego i ogólną znajomość języka angielskiego,

–  a także zdobędą praktyczną wiedzę o nowoczesnych rozwiązaniach w rolnictwie europejskim i usługach agroturystycznych.

Zdobyte umiejętności i kwalifikacje potwierdzi europejski certyfikat Europass Mobilność, wydany w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia zawodowego.

Życzymy Wam wspaniałych i niezapomnianych praktyk w Grecji!

ZAPRASZAMY NA FUNPAGE PROJEKTU:

https://www.facebook.com/pibi.org/

 

plakat_nowoczesny rolnik

ZDJĘCIE GRUPY WYJEŻDŻAJĄCEJ DO GRECJI

Napisano w Aktualności

Kategorie